728 x 90

باور کنیم می‌توانیم تغییر دهیم

می‌توان و باید
می‌توان و باید

شاید اگر یک‌بار با خودمان مرور کرده باشیم در می‌یابیم که می‌توانیم تغییر دهیم. اگر نخواهیم به خیلی دور برگردیم، یادآوری رشادت‌های ٨٨ جوانان قیام برای ما کفایت است که باور کنیم می‌توانیم تغییر دهیم.

یک سؤال شاید ذهن مخاطب را مشغول کرده باشد که چرا قیام در سال‌های مختلف کلک آخوندها را نمی‌کند؟ پاسخ در دل سؤال است. برای این‌که آخوندها خداوندگار کلک و دسیسه هستند اما حنای آنها دیگر رنگی ندارد.

شب گذشته آخوند روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی از ترس سرنگونی و براندازی باز به موضوع امکان پیش‌بینی‌شده «همه‌پرسی» در قانون اساسی اشاره کرد و این بار برای این‌که «مردم» دچار توهم نشوند، تأکید کرد طبق قانون، یعنی تصویب مجلس و حکم رهبری. این تنها اشاره به رهبر بود، آن هم به‌صورت محو، اشاره به کسی و به مقامی که مردم در اعتراضات خیابانی‌شان به‌صورت صریح از او نام می‌برند، از او به‌عنوان «دیکتاتور».

 

یادمان باشد شعارهایی که امروز در کنار هم سرمی‌دهیم به‌دلیل شجاعتی است که سال‌ها پیش در مراحل مختلف آن را کسب کرده‌ایم.

 

امروز استراتژی قیام، سرنگونی است و حضور و فراخوان سکوت از دل دستگاه‌های اطلاعاتی - امنیتی بیرون آمده است. نگارنده به‌دنبال بزرگ یا قوی نشان‌دادن دستگاه اطلاعات آخوندی نیست و معتقد است آنها در برابر استراتژی قیام و حضور خلق قهرمان به‌دلیل این‌که دفاع نظامی ندارد عاجز از هر گونه مدیریت هستند لیکن در بخشی از مقاطع توانسته‌اند با جواسیس خود قیام را منحرف کنند.

 

فراخوان‌های حشمت طبرزدی و حضور سفید در خیابان در امتداد فراخوان اصلاح‌طلبان و شعار اصلاحات زنده است محمد خاتمی است.

 

امروز قیام به بلوغ خود رسیده و مردم با شعار اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا به‌دنبال سرنگونی رژیم ارتجاعی شیخ و سلطان هستند. برای رسیدن به براندازی و سرنگونی باید باور کرد که این راه خون می‌خواهد و باید فدا شد. هیچ مسیر تاریخی تغییر در جهان بدون فدا شدن ممکن نبوده است. مسیر سرخ حسینی و جوانان اشرفی که به حسین تاسی کرده بودند تلاطمی در کاخ دیکتاتور ایجاد کرده که آخر مسیر آن سرنگونی است.

 

در ماه‌های آینده شاهد حضور بیشتر سید محمد خاتمی و رفع حصر! مداحان دوران طلایی خمینی خواهیم بود و بی‌شک برای انحراف اذهان موسوی و کروبی آزاد خواهند شد. فشارهای ترامپ کمر رژیم را شکسته است.

دقیقا شرایط مانند دهه ۵۰ و شبیه به دیماه ۵۶ است. خلق به خروش آمده به خانه‌ها برنمی‌گردند و در این راه هستند تا فدا شوند و با ایثار آنها قیام پیروز شود.

یادمان باشد که باید از این قیام حفاظت کنیم وگرنه دوباره یک نفر از راه خواهد رسید و آن را مصادره می‌کند.

امروز چینی جهموری اسلامی شکسته و برای ترمیم آن هزینه و زمان کافی در اختیار ندارد. شرایط دیماه ۵۶ است و خامنه‌ای گویا تهران را به‌دلیل ترس از یک آشوب سراسری ترک کرده است و با ورود به نیمه دوم سال شرایط برای سرنگونی تسهیل و تسریع خواهد شد.

 

به قول شاعر گرامی:

یادشون رفته که اون شاه که به صد مهره نمی‌باخت

تاج رو از سرش تو میدون، لشکر پیاده‌ انداخت

 

بهروز - مرداد ۹۷

 

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تأیید نمی‌کند

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات