728 x 90

رخداد - کرونای ولایت؛ بحران کمبود جا در گورستانها

خبرگزاری آسوشیتدپرس ۲۹آبان ۹۹: بهشت زهرا از بزرگترین گورستانهای جهان امروز دیگر توان دفن کشته‌شدگان ویروس کرونا را ندارد و از نفس افتاده است.

این با بحران بالا گرفته ناشی از بحران ویروس کروناست. شمار اجسادی که روزانه به این گورستان منتقل می‌شود دو برابر افزایش یافته، به‌طوری‌که قبر کنان بی‌وقفه مشغول حفر کردن زمین برای احداث هزاران قبر جدید هستند.

یک میلیون و شش هزار نفر در زمینی به مساحت ۵کیلومتر مربع در بهشت زهرا دفن شده‌اند.

بر اساس آمار رسمی تاکنون دست‌کم ۴۰هزار نفر بر اثر ویروس کرونا تاکنون جان خود را از دست داده‌اند و حدود نیمی از این کشته‌شدگان فقط مربوط به تهران بوده است. در بهار گذشته مقامات اعلام کردند که ۱۵هزار قبر جدید در گورستان بهشت زهرا آماده خواهد شد که نسبت به سالهای معمول گذشته قریب ۵هزار قبر بیشتر است. در هر قبر سه جسد گذاشته می‌شود. معلوم نیست در سایر گورستانها چه می‌گذرد.

در ماه مارس مقامات فردی را در قم که از تعدادی جسد که در کیسه‌های سیاه پوشانده شده بودند فیلم گرفته بود دستگیر کردند. تصاویر ماهواره‌یی سپتامبر گذاشته از افزایش بی‌سابقه قبرهای جدید در بهشت زهرا خبر می‌دهند که هر کدامشان قادرند سه جسد را در خود جای دهند. این افزایش رقم فشار سنگینی بر کارکنان گورستان وارد آورده است

خامنه‌ای: «می‌توانند با دعا و توسلات خیلی از مشکلات را برطرف کنند. یک چیز فوق‌العاده نیست. از این حوادث در کشور پیش می‌آید!»