728 x 90

غیرت کازرونی

آتش زدن خودروهای نیروهای سرکوبگر توسط مردم در کازرون
آتش زدن خودروهای نیروهای سرکوبگر توسط مردم در کازرون

مشعل شعله‌های حق‌طلبی در هر گوشه این خاک روشن می‌گردد. ایران سرزمینی که هرگز تسلیم ستم وسرکوب آخوندها نشده است.

اینک کازرون از میان گدازه‌های آتشفشانی قیام، سر برافراشته است. مردمان دلیر و غیرتمند آن چندین روز با ایستادگی در مقایل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی سرکوبگر‌، به دشمن نه گفتند.

در هجوم سرکوبگرانه نیروهای امنیتی خامنه‌ای به مردم و جوانان دلیر، چندین تن از مردم کشته و تعداد زیادی هم مجروح و دستگیرشدند.

اما حرف اصلی مردم این است که چرا سرکوب، چرا دستگیری، چرا باید هر روز در خیابان و کوچه و روستا زیر حمله و هجوم پاسداران باشند.

این فریاد در هر گوشه این کشورطنین‌اندازاست. یک روز سرکوب کشاورزان اصفهان، روز دیگر سرکوب کارگران هپکوی اراک، دیگر روز هفت‌تپه اهواز.

آیا مردم باید به این همه ظلم تن دهند؟! آیا در برابر ریختن خون جوانان و نوجوانان کازرون، مردم باید سکوت کنند که پاسداران قاتل پیشروی کنند!.

هرگز، کازرونی نشان داد که از شهر خودش و از مردم خودش دفاع می‌کند. وقتی که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و بسیجی به شهر و مردم آن حمله کردند آنها با رشادت به دفاع از شهر خود پرداختند.

این جبر زمان نیست که مردم همیشه باتون و گلوله را بالای سرخود بپذیرند.

اصلا چرا باید از انقلاب، فقط فقر، بیکاری، کشته شدن، گرسنگی، را ببینیم؟.

چرا باید در هر گوشه این کشور خون جوانان به زمین بریزد یا درزندان، زمان را برای اعدام شدن خود سپری کنند؟.

چرا باید خوشی و آسایش و رفاه وامنیت از این کشور رخت ببندد؟.

مردم کازرون به همه این جفاها و ستم‌هایی که آخوندها مسبب آن هستند شوریدند.

آنها نپذیرفتند که سرکوبگران بیایند بزنند، ببرند، بکشند و بروند. آنها ایستادند.

وقتی که موتورسواران با باتون و سلاح به مردم حمله کردند آنها به این اسباب ظلم و جنایت تهاجم کردند موتورها و ماشین‌های سرکوبشان را منهدم کردند.

آنها می‌گویند قرار نیست که بیایید شهر ما را اشغال کرده و خون جوانان ما را بریزید و آنجا را اشغال کنید اما مقاومتی نبینید.

کازرونی غیرت کازرونی خود را نشان داد. همبستگی و پشت هم داشتن خود را عیان کرد.

به اوباشان و آدمکشان خامنه‌ای گفتند ازشهرمابیرون.

نمونه‌هایی از رشادت مردم کازرون در مقابل حملات پاسداران:

جوانها کازرون، جلوی نیروهای سرکوبگر ایستاده و شعار می‌دهند: دادستان بی‌بته اعدام باید گردد. تمام زنها ماسک زده بودند که شناسایی نشوند.

ابتدای میدان شهدای کازرون، ماشین‌های یگان ویژه، و موتورسواران آ ن جلوی مردم ایستادند اما جوانها نمی‌ترسند و رو در روی آنها ایستاده و شعار می‌دهند.

از روستاهای اطراف کازرون مردم به شهر آمده و به مردم کازرون گفته‌اند حالا نوبت ماست.

خیابانها مانند شهر جنگ‌زده شده، تظاهر کنندگان با پلیس ضدشورش درگیریهای تن به تن داشتند و شعار براندازی رژیم را سرمی‌دادند.

صدای خروش و رشادت کازرون را جهان هم شنیده است:

سی.ان.اس نیوز در گزارشی از قیام مردم کازرون اعلام کرد:‌ اعتراضات در کازرون چهارشنبه، آخرین سری از تظاهرات ضدحکومتی در سراسر ایران از اواخر سال گذشته تابه‌حال فوران کرد. برای هفته‌ها ساکنان کازرون علیه طرح تقسیم برای تغییر مرزهای این شهر تظاهرات کرده‌اند –این اعتراضات شاهد شعارهایی فراتر از موضوعات صرفاً محلی بوده‌اند.

فاکس نیوز روز پنجشنبه گزارش داد: به‌دنبال کشته شدن دو نفر از تظاهر کنندگان در روز چهارشنبه درکازرون، تظاهرات در روز پنجشنبه ادامه داشت. تظاهر کنندگان خشم عمیق خود را متوجه رژیم ایران کردند.

العربیه 28اردیبهشت 97:

بعد از کشته شدن چندین تن در چهارشنبه شب ۲۶اردیبهشت ۹۷تظاهرات مردم کازرون ادامه یافته است.

صدها تن از تظاهر کنندگان معترض به تقسیم کازرون دستگیر شده‌اند.

رویارویی‌های چهار شنبه شب در این شهر شاهد تعدادی کشته بود در حالیکه مقامات رژیم گفتند تنها یکی از تظاهر کنندگان کشته شده است.

استیو بلوک وزیر خارجه هلند در گفتگو با فاکس‌ نیوز در پاسخ به سؤالی درباره تظاهراتهای مرگبار در کازرون گفت از حق مردم برای «تظاهرات علیه هر دولتی» حمایت می‌کنیم.

وزیر خارجه هلند روز پنجشنبه ۲۸اردیبهشت ۹۷تأکید کرد: « مردم باید برای انجام اینکار آزاد باشند و نباید با آنها با خشونت رفتار شود».

فرحان حق سخنگوی دبیرکل ملل متحد: از تظاهرات کازرون مطلع هستیم، حق مردم باید محترم شمرده شود.

برای احقاق حق باید حرکت کرد فریاد زد و غرید آنوقت صدای ما شنیده می‌شود.

حق هم‌چون حساب جاری است که باید روزانه با اعتراض و فریاد و تظاهرات برای پرکردن آن اقدام کرد.

پیروزی در دسترس است به‌شرطی که روزانه برای آن فداکاری کنیم.

باید به قدرت جمعی ما در مقابل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایمان بیاوریم. کازرون نشان داد وقتی که متحد و پشتیبان هم باشیم آن که فرار می‌کند نیروی سرکوبگراست.

به قطع و یقین دیگر شهرها هم در کنار کازرون قرار خواهند گرفت تا نیروی ما هم‌چون گرز گرانی شود برای کوفتن بر سر ستمگران و قاتلان جوانان ما.

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات